JoomlaTemplates.me by BlueHost Reviews

Warsztaty tworzenia komiksów - luty 2017

 

Uczniowie z Domecka wzięli udział w kreatywnych warsztatach organizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Chłopcy i dziewczęta z klas 4-6 poznali historię teatru Kamishibai –japońskiej sztuki obrazowej oraz wysłuchali opowieści o „Klementynce”. Druga część warsztatów były to zajęcia z tworzenia komiksów. Nasi uczniowie z wielkim zainteresowaniem  słuchali o sztuce powstawania tego gatunku, następnie wzięli udział w szkoleniu, podczas którego w grupach pisali dialogi do kadrów najpopularniejszych  komiksów. Na koniec odbyły się gry i zabawy z wykorzystaniem Internetu, gdzie uczniowie mogli pochwalić się znajomością współczesnych filmów oraz gier komputerowych. Takie nietypowe lekcje podobają nam się bardzo i wiele z nich wynosimy. Zachęcamy też dzieci i młodzież z naszej gminy, by odwiedzali pobliskie biblioteki. Dziś są one miejscem wypełnionym kulturą, gdzie można nie tylko wypożyczyć książki, ale też spędzić czas konstruktywnie i z wielką przyjemnością.