Dzień Jeża – listopad 2019r.

Jednym ze świąt przypadających w listopadzie jest Dzień Jeża. Z tej okazji przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek o jeżu, wysłuchały opowiadania „Jak  Kolczatek szukał mieszkania” a także mogły same poczuć się jak jeż w trakcie zabaw ruchowych. Dzieci wykonały również jeża z użyciem farb i swoich dłoni.

Zajęcia biblioteczne – październik 2019r.

„Jesienne gry i zabawy” były tematem zajęć bibliotecznych w Gminnej Bibliotece Publicznej Filii w Domecku. Dzieci jak zawsze chętnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez panią Natalię. Przedszkolaki rozwiązywały liczne zagadki o jesieni, wykonały także jeżyki z papieru.

Sałatka owocowa – październik 2019r.

Nic nie smakuje równie dobrze jak własnoręcznie przygotowany posiłek, dlatego też przedszkolaki samodzielnie przygotowały sałatkę owocową. Dzieci miały okazję, aby ćwiczyć krojenie owoców nożem, przypomniały sobie także nazwy i smak owoców oraz miejsca, w których rosną. Sałatką zajadały się nawet największe niejadki.