previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

Wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie - marzec 2017

 

W środę 29 marca wczesnym rankiem uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do Centrum Nauk Kopernik w Warszawie. Pomimo wczesnej pory nikogo nie zabrakło na miejscu zbiórki i wszyscy w doskonałych humorach wyjechaliśmy w kilkugodzinną podróż autokarem do stolicy Polski. Byliśmy bardzo podekscytowani tą wyprawą. Warszawa przywitała nas słoneczną pogoda, a gmach Centrum Nauki Kopernik zaskoczył nas swą wielkością. Po wejściu do budynku rozpoczęliśmy zwiedzanie wielu naukowych atrakcji zorganizowanych w formie wystaw stałych znajdujących się w Centrum. Grupowo i indywidualnie eksperymentowaliśmy wynalazkami. Była to dla nas ciekawa przygoda, a przede wszystkim świetna lekcja. Na miejscu mieliśmy także okazję wsiąść na pokład statku kosmicznego „Niebo Kopernika” i udać się w podróż do przyszłości dzięki wizycie w Planetarium znajdującym się Centrum. Wyjazd do Centrum Nauki Kopernik był bezpłatny - odbył się w ramach projektu „Kolekcjonerzy wiedzy – mistrzowie eksperymentów” RPOP.09.01.02-16-0001/15-00  i  miał na celu ukazanie nauki oraz techniki w bardziej widowiskowym ujęciu, przy użyciu większych i spektakularnych modeli niż te dostępne na poziomie szkoły. Wyjazd miał posłużyć uczniom jako inspiracja do dalszego kontynuowania edukacji w kierunku naukowym i zafascynować uczniów formami eksperymentalnymi. 

 

  • Publiczna Szkoła Podstwowa w Domecku ul. Opolska 52 Domecko 46-070 Komprachcice
  • tel./fax. 077 4646-176
  • pspdomecko@o2.pl
  • Sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30
Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do analizy statystycznej ruchu oraz dopasowania wyglądu i treści strony do potrzeb internautow. Pozostawiając w ustawieniach przeglądarki włączoną obsługę plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki. © 2016 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomLead