JoomlaTemplates.me by BlueHost Reviews

Wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie - marzec 2017

 

W środę 29 marca wczesnym rankiem uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do Centrum Nauk Kopernik w Warszawie. Pomimo wczesnej pory nikogo nie zabrakło na miejscu zbiórki i wszyscy w doskonałych humorach wyjechaliśmy w kilkugodzinną podróż autokarem do stolicy Polski. Byliśmy bardzo podekscytowani tą wyprawą. Warszawa przywitała nas słoneczną pogoda, a gmach Centrum Nauki Kopernik zaskoczył nas swą wielkością. Po wejściu do budynku rozpoczęliśmy zwiedzanie wielu naukowych atrakcji zorganizowanych w formie wystaw stałych znajdujących się w Centrum. Grupowo i indywidualnie eksperymentowaliśmy wynalazkami. Była to dla nas ciekawa przygoda, a przede wszystkim świetna lekcja. Na miejscu mieliśmy także okazję wsiąść na pokład statku kosmicznego „Niebo Kopernika” i udać się w podróż do przyszłości dzięki wizycie w Planetarium znajdującym się Centrum. Wyjazd do Centrum Nauki Kopernik był bezpłatny - odbył się w ramach projektu „Kolekcjonerzy wiedzy – mistrzowie eksperymentów” RPOP.09.01.02-16-0001/15-00  i  miał na celu ukazanie nauki oraz techniki w bardziej widowiskowym ujęciu, przy użyciu większych i spektakularnych modeli niż te dostępne na poziomie szkoły. Wyjazd miał posłużyć uczniom jako inspiracja do dalszego kontynuowania edukacji w kierunku naukowym i zafascynować uczniów formami eksperymentalnymi.