Wycieczka na wykłady ,,Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki'' - kwiecień 2017

6 kwietnia klasa szósta wyjechała na Uniwersytet  Opolski  z projektu ,,Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki’’.

Uczniowie na jeden dzień wcielili się w role studentów. Każdy otrzymał teczki, w których mógł zapisywać ważne informacje z wykładów. Pierwszy wykład dotyczył  powstania komputera i technologii. Kolejnym wykładem była ,,Chemia od  kuchni’’, gdzie dowiedzieliśmy się o substancjach użytku codziennego. Następne zajęcia dotyczyły druku 3D. Drukowaliśmy miniaturkę wieży Eiffla oraz dowiedzieliśmy się jak projektować wzory do wydruku. Każdy z uczniów otrzymał na pamiątkę małą wydrukowaną sowę.Kolejne zajęcia była to,, Fizyka na rowerze ‘’. Na tym wykładzie uczniowie dowiedzieli się o siłach działających na rowerze podczas jazdy . Na koniec odbyła się nauka o wodzie pod nazwą ,,Woda jest dziwna” .

Uczniowie podczas wykładów wykonywali eksperymenty i dobrze się bawili.

Wykłady prowadzili:

Druk 3D (dr .inż. Paweł P. Włodarczyk)

Chemia od kuchni ( mgr . Inż. Aneta Wróbel)

Fizyka na rowerze ( mgr . Andrzej Trzebuniak )

Artykuł napisali: Natalia Gogolok, Piotr Czech, Piotr Kasik, Wiktoria Garbiec