previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

Wycieczka do Centrum Nauk Przyrodniczych - kwiecień 2017

 

Tego dnia planowaną wycieczką był wyjazd do Centrum Nauk Przyrodniczych. Na wycieczkę wybrali się uczniowie z szóstej klasy. Na miejscu czekaliśmy na pierwsze zajęcia z chemii -  „Świat pod naszymi stopami”.

Na chemii głównym tematem było powietrze. Rozmawialiśmy, co się w nim znajduje oraz wykonaliśmy eksperyment polegający na zrobieniu węża z sody kuchennej, denaturatu i cukru. Po zmieszaniu wszystkich składników wysypaliśmy mieszankę na piasek i polaliśmy denaturatem, po czym to podpaliliśmy i czekaliśmy na reakcję chemiczną. Oglądaliśmy surowce, minerały i metale oraz podziwialiśmy końcowy efekt eksperymentu.

Po lekcji chemii była fizyka - „Tajemnice Równowagi i Środka ciężkości’’. Na tych zajęciach uczyliśmy się o równowadze i sile przyciągania ziemskiego. Tworzyliśmy pajacyka, który stał na nosie i  latające bumerangi. Kolejną lekcją była biologia - „Ziemia jako źródło życia organizmów’’. Rozmawialiśmy o tym, co żyje w ziemii i zajmowaliśmy się hodowlą dżdżownic. Po lekcji biologii mieliśmy matematykę - „Ziemia, czyli wokół sześcianu”.

 

Artykuł napisali: Michał Pawleta, Pawła Chrzanowski, Aleksander Sanetra, Julia Liguda, Aleksander Pawleta

 

  • Publiczna Szkoła Podstwowa w Domecku ul. Opolska 52 Domecko 46-070 Komprachcice
  • tel./fax. 077 4646-176
  • pspdomecko@o2.pl
  • Sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30
Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do analizy statystycznej ruchu oraz dopasowania wyglądu i treści strony do potrzeb internautow. Pozostawiając w ustawieniach przeglądarki włączoną obsługę plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki. © 2016 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomLead