Wizyta w jednostce wojskowej w Opolu - kwiecień 2017

Dnia 27 kwietnia 2017 uczniowie klas 1-3 odwiedzili jednostkę wojskową w Opolu. Pogoda nie była najlepsza, ale humory dopisały, a wrażenia były ogromne. Oglądaliśmy sprzęt wojskowy, który mogliśmy podziwiać nie tylko daleka, ale również od środka, tak więc każdym mógł wejść do wozu bojowego, czołgu, ambulansu. Przymierzaliśmy ekwipunek wojskowy. Największe wrażenie zrobiła na nas oczywiście broń, każdy mógł wziąć do ręki pistolet czy karabin. Uczestniczyliśmy w pokazie udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Byliśmy na strzelnicy wojskowej. Ten dzień należy zaliczyć do bardzo udanych – dużo widzieliśmy i wiele nauczyliśmy się.