Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja - kwiecień 2017

W czwartek 27 kwietnia uczniowie klasy VI pod kierownictwem nauczyciela historii przedstawili nam historię powstania Konstytucji 3 Maja, która po dzień dzisiejszy stanowi bardzo ważny element pamięci narodowej, bez której żaden kraj istnieć nie może. Konstytucja 3 maja była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych oraz  prawa i obowiązki obywateli. Akademia przedstawiona przez naszych kolegów i koleżanki przeplatana była wierszami i pieśniami patriotycznymi. Uroczystość była niepowtarzalną lekcją historii i patriotyzmu!