JoomlaTemplates.me by BlueHost Reviews

Piknik Ekologiczny - kwiecień 2017

W piątek 28 kwietnia uczniowie klasy I, IV oraz V wyjechali na Piknik Ekologiczny zorganizowany w ramach Tygodnia Ekologicznego w naszej gminie. Impreza odbyła się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Komprachcicach. W ramach pikniku nasi uczniowie mogli skorzystać  z szeregu atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. Na miejscu odbywały się konkursy i quizy z atrakcyjnymi nagrodami. Uczniowie wysłuchali debaty na temat ekologii, jak również mieli okazję zobaczyć: pokaz mody ekologicznej, a także prezentacje Opolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, która w czasie pikniku zaprezentowała się razem ze swoimi psami.

Podczas pikniku rozwiązano także konkurs ekologiczny organizowany przez Urząd Gminy w Komprachcicach dla uczniów szkół podstawowych: "Opowiadanie  - STOP niskiej emisji”. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy pisemnej o tematyce niskiej emisji  i jej przeciwdziałaniu oraz korzyści, jakie niesie stosowanie Odnawialnych Źródeł Energii. Uczniowie naszej szkoły odnieśli duże sukcesy w tym konkursie. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajął Bartek Bara z klasy I, natomiast jego koledzy z klasy  Jakub Hahnewald-Flak i Dawid Gonsior otrzymali wyróżnienia.   W kategorii klas IV-VI wyróżnienie otrzymał Arek Pekar - uczeń klasy IV.

W ramach tygodnia ekologicznego w naszej gminie we wtorek 25 kwietnia zostały w naszej szkole przeprowadzone prelekcje dla uczniów na temat odnawialnych źródeł energii i korzyści jakie daje ich stosowanie w gospodarstwach domowych. Rozmawiano także o tym co każdy z nas może zrobić dla ochrony środowiska.

View the embedded image gallery online at: