Odwiedzili nas strażacy – ochotnicy z OSP w Domecku – maj 2017

Uczniowie z klas 1-3 uczestniczyli w bardzo ciekawym spotkaniu – odwiedzili ich strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Domecku. Strażacy opowiedzieli dzieciom na czym polega bycie strażakiem – ochotnikiem; jak się szkolą, doskonaląc swoje umiejętności, w jakich zdarzeniach biorą udział, czyli jak pomagają ludziom w trudnych sytuacjach. Uczniowie dowiedzieli się jak zachować się w sytuacji zagrożenia, jak wezwać pomoc, ale przede wszystkim jak unikać niebezpiecznych sytuacji. Zaciekawionym dzieciom strażacy pokazali wszystkie elementy stroju strażackiego oraz sprzęty wykorzystywane w akcjach. Można było przymierzać, sprawdzać jak coś działa, testować i poczuć się jak prawdziwy strażak.