JoomlaTemplates.me by BlueHost Reviews

Wystawa roślin i zwierząt - maj 2017

 

Światowy Dzień Ziemi zapoczątkowano w USA w 1970 r. W Polsce święto to obchodzone jest od 1990 r. Ma ono na celu zjednoczenie wszystkich ludzi w trosce o kruchy ekosystem naszej planety. Już tradycją stało się, że w naszej szkole z tej okazji organizowana jest wystawa zwierząt i roślin. Publiczność miała okazję oglądać króliki, kota, pieski, żółwia, rybkę, kanarka, a także storczyki i bratki. Właściciele z dumą prezentowali swoich podopiecznych, a zwiedzający z zapartym tchem i wielką przyjemnością oglądali zwierzątka, dopytując z zaciekawieniem o szczegóły dotyczące ich życia  i opieki nad nimi. W czasie wystawy odbył się konkurs na najpiękniejsze zwierzę, w którym zwycięzcami zostały króliki Michała Pawlety i kot Angeliki Miensok. W drugim konkursie najpiękniejsza okazała się roślinka Marcina Liska. Jury wybrało również najciekawszą charakterystykę. W kategorii rośliny wygrał Bartek Bara, a w kategorii zwierząt Dominik Merta. Czas urozmaiciła nam również klasa VI wystawiając przedstawienie ekologiczne. Była to bardzo ciekawa lekcja przyrody, która na pewno pozostawi miłe wspomnienia.

Następna wystawa już za rok! Zapraszamy