JoomlaTemplates.me by BlueHost Reviews

Europejski dzień języków obcych - wrzesień 2016

 

"Języki to nasza siła" - pod takim właśnie hasłem odbywała się tegoroczna edycja Europejskiego Dnia Języków na świecie. Europejski Dzień Języków został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 r. i jest obchodzony we wszystkich krajach europejskich. Oficjalnie święto obchodzone jest co roku 26 września, a  jego głównym celem jest promocja nauki języków obcych. Taka właśnie idea przyświecała także organizacji  Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole. Każda z klas po uprzednim wylosowaniu jednego z krajów europejskich, miała za zadanie przygotować na jego temat plakat. Klasy wraz z wychowawcami przygotowały bardzo kolorowe i zawierające dużo informacji plakaty. Na apelu wszyscy mieli okazję dowiedzieć się ważnych danych o krajach takich jak: WŁOCHY, NIEMCY, WIELKA BRYTANIA, FRANCJA, HISZPANIA i oczywiście POLSKA, informacje o której przedstawili nam pierwszoklasiści. Poznaliśmy podstawowe zwroty w obcych językach i poznaliśmy kulturę charakterystyczną dla danego kraju. Mamy nadzieję, że inicjatywa ta wpłynie na zainteresowanie uczniów nauką języków obcych, a także sprawi, że nasi wychowankowie będą rozumieli idee wielokulturowości zjednoczonej Europy.