previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

Europejski dzień języków obcych - wrzesień 2016

 

"Języki to nasza siła" - pod takim właśnie hasłem odbywała się tegoroczna edycja Europejskiego Dnia Języków na świecie. Europejski Dzień Języków został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 r. i jest obchodzony we wszystkich krajach europejskich. Oficjalnie święto obchodzone jest co roku 26 września, a  jego głównym celem jest promocja nauki języków obcych. Taka właśnie idea przyświecała także organizacji  Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole. Każda z klas po uprzednim wylosowaniu jednego z krajów europejskich, miała za zadanie przygotować na jego temat plakat. Klasy wraz z wychowawcami przygotowały bardzo kolorowe i zawierające dużo informacji plakaty. Na apelu wszyscy mieli okazję dowiedzieć się ważnych danych o krajach takich jak: WŁOCHY, NIEMCY, WIELKA BRYTANIA, FRANCJA, HISZPANIA i oczywiście POLSKA, informacje o której przedstawili nam pierwszoklasiści. Poznaliśmy podstawowe zwroty w obcych językach i poznaliśmy kulturę charakterystyczną dla danego kraju. Mamy nadzieję, że inicjatywa ta wpłynie na zainteresowanie uczniów nauką języków obcych, a także sprawi, że nasi wychowankowie będą rozumieli idee wielokulturowości zjednoczonej Europy.

 

 

  • Publiczna Szkoła Podstwowa w Domecku ul. Opolska 52 Domecko 46-070 Komprachcice
  • tel./fax. 077 4646-176
  • pspdomecko@o2.pl
  • Sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30
Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do analizy statystycznej ruchu oraz dopasowania wyglądu i treści strony do potrzeb internautow. Pozostawiając w ustawieniach przeglądarki włączoną obsługę plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki. © 2016 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomLead