"Czym jest szczęście mówią bajki ... - wrzesień 2017

W sobotę 9 września w ramach Edukacji kulturowej Opolszczyzny w naszej szkole odbyły się pierwsze warsztaty z przedstawicielami Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu. Celem cyklu spotkań, w których bierzemy udział jest promowanie czytelnictwa, rozwijanie twórczości uczniów i umiejętności pracy w zespole, a także wykorzystanie terapeutycznej funkcji bajek dla rozwoju u dzieci empatii i otwartości wobec innych. Działania realizowane w ramach projektu to m.in.: warsztaty integracyjne, warsztaty czytelniczo-edukacyjne i regionalne. Rezultatem końcowym projektu będzie stworzenie wspólnej książki lub pracy plastycznej na temat szczęścia z napisanym tekstem i wykonanymi ilustracjami.