previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

Finał Projektu MAŁY OPOLANIN - grudzień 2016

 

Tak jak informowaliśmy już na naszej stronie internetowej nasza szkoła bierze udział w programie Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu pn. "Mały Opolanin". W czwartek 15.12.2016r. odbyła się w Filharmonii Opolskiej uroczysta gala podsumowująca ten projekt. Według organizatora, w tegorocznej edycji programu "Mały Opolanin" brało udział ponad 50 grup z rożnych szkól podstawowych całego województwa opolskiego. Szkołę w Domecku reprezentowały w programie dwie grupy: jedna złożona z uczniów klas I-III, a druga składała się z uczniów klasy IV, V i VI.  Grupy przybrały nazwy w gwarze śląskiej były to: "Szwarne bajtle" i "Celołtka z Domecka". Projekt "Mały Opolanin" przewidywał wdrożenie do wspólnych działań bezpośrednio dzieci i ich nauczycieli, a także osoby z najbliższego środowiska dziecka, czyli rodziców. Uczniowie mieli do wykonania zadania rodzinne, za które zebraliśmy podczas uroczystej gali finałowej wiele nagród. Oto poszczególne zadania i wyróżnienia uzyskane przez naszych uczniów:

 

Zadanie rodzinne: "RODZINA W GRODZIE OPOLAN" - makieta

Wyróżnienie: Karolina Skrzipczyk (klasa IV)

Zadanie rodzinne: "Choinka świąteczna" - praca przestrzenna

Wyróżnienia: Bartosz Bara (klasa I) i Bartosz Świerc (klasa III)

Praca plastyczna: "TAK WIDZĘ OPOLE"

wyróżnienia: Aleksander Pawleta (klasa VI), Mateusz Leja (klasa VI), Michał Pawleta (klas VI), Seweryn Krawczyk (klasa V)

 

Zadaniem do wykonania w szkole, z pomocą nauczycieli, było skonstruowanie spektaklu dotyczącego swojego regionu. Na galę finałową organizatorzy projektu zaprosili  grupy teatralne, które według jury przygotowały najciekawsze spektakle by mogli zaprezentować je na scenie Filharmonii Opolskiej i tym samym wziąć udział w przeglądzie grup teatralnych. Grupa uczniów z klas IV-VI naszej szkoły także została wyróżniona tym przywilejem, z czego bardzo się ucieszyliśmy. Mimo iż występ na deskach Filharmonii Opolskiej był dla nas wszystkich stresującym doświadczeniem poradziliśmy się z nim doskonale. Na miejscu okazało się, że nasze przedstawienie "Tu u nas na Śląsku" przygotowane w gwarze śląskiej okazało się strzałem w dziesiątkę! Zdobyliśmy pierwsze miejsce w przeglądzie grup teatralnych! Nasze przedstawienie w gwarze śląskiej zostało docenione przez profesjonalne jury, co zbudziło naszą ogromną radość i dało nam jeszcze więcej siły do dalszej pracy!

 

 

 

  • Publiczna Szkoła Podstwowa w Domecku ul. Opolska 52
  • 077 4646-176
  • pspdomecko@o2.pl
  • Sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30
Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do analizy statystycznej ruchu oraz dopasowania wyglądu i treści strony do potrzeb internautow. Pozostawiając w ustawieniach przeglądarki włączoną obsługę plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki. © 2016 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomLead