JoomlaTemplates.me by BlueHost Reviews

Wyjazd do Krasiejowa – październik 2017

 

We wtorek 3 października uczniowie klasy II, IV i V naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie. Wyjazd organizowany i finansowany był w ramach projektu "Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki", który kontynuowany jest w naszej szkole również w obecnym roku szkolnym. Mimo niesprzyjającej aury na zewnątrz wyjazd zaliczyć trzeba do udanych, ponieważ odwiedzone przez nas miejsce jest połączeniem dwóch wzajemnie uzupełniających się atrakcji – Jura Parku - największego parku dinozaurów oraz Parku Nauki i Ewolucji, z atrakcji którego używaliśmy niezależnie od deszczu i niepogody. Najbardziej interesującym dla dzieci przeżyciem było ruchome kino w Tunelu Czasu. Przy użyciu przeróżnych technik multimedialnych dzieci mogły zobaczyć jak powstał Układ Słoneczny, Ziemia i pierwsze formy życia. Niesamowitą atrakcją Jura Parku było także Prehistoryczne Oceanarium, zachwycające olbrzymimi stworzeniami z przeszłości. Ponieważ wyjazd finansowany był ze środków projektu europejskiego był on całkowicie bezpłatny, a po kilkugodzinnym zwiedzaniu na miejscu czekał na naszych uczniów ciepły posiłek. Wycieczka do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie pozwoliła wszystkim uczestnikom przeżyć wspaniałą przygodę i w ciekawy sposób poznać świat.