Bijemy rekord w RKO - październik 2017

16 października obchodzony jest na świecie Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. W tym roku przyjęliśmy zaproszenie strażaków z OSP w Domecku  do udziału w tej akcji i również wzięliśmy w niej udział. W poniedziałek 16 października ponad 50 osób uczniów i nauczycieli w naszej szkole na 6 fantomach prowadziło równocześnie resuscytację krążeniowo-oddechowa (RKO) czyli uciśnięcia klatki piersiowej i wdechy ratownicze. Cało wydarzenie trwało 30 minut. Cieszymy się z każdej prawidłowo wykonanej resuscytacji, czynnego udziału i prawidłowego zachowania naszych uczniów.