JoomlaTemplates.me by BlueHost Reviews

Śniadanie Daje Moc - listopad 2017

 

Zgodnie z tradycją Publicznej Szkoły Podstawowej w Domecku uczniowie klasy I – III ( 20 osób) przygotowywali zdrowe, smaczne i kolorowe śniadanie, a wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji „ Śniadanie daje moc”. Dzieci z dużym zaangażowaniem obierali i kroili warzywa, smarowali pełnoziarniste pieczywo, dekorowali potrawy na talerzach. Przygotowali nakrycie stołu i z niecierpliwością czekali na moment kiedy zasiądą do wspólnego śniadania. Kanapki własnoręcznie zrobione w mgnieniu oka znikały z talerzy.

Po śniadaniu uczniowie zapoznawali się z nową piramidą żywienia , obejrzeli film o „10 zasadach zdrowego żywienia”  oraz wysłuchali piosenki śpiewanej przez „świeżaki”. Na koniec dzieci przygotowały pyszny zdrowy deser. To był naprawdę smaczny i zdrowy dzień.