previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - marzec 2018

 

Śpiew, muzyka, taniec, dużo dobrej zabawy - tak wyglądało powitanie wiosny w Publicznej Szkole Podstawowej w Domecku. Nową porę roku przywitaliśmy w bardzo dobrych humorach przy pierwszych promykach słońca. Pierwszy Dzień Wiosny, choć potocznie nazywany Dniem Wagarowicza, dla uczniów szkoły w Domecku, jest dniem w którym nikt nie wagaruje, a uczniowie z ochotą przychodzą do szkoły, w której co roku w tym dniu organizuje się szereg atrakcji i zajęć łączących naukę z zabawą.

W tym roku o tej porze uczniowie i przedszkolaki z oddziału przedszkolnego miały okazję wziąć udział w zajęciach muzycznych pod nazwą: "Magiczny Świat Saksofonu". Gościem specjalnym w szkole był Pan Łukasz Knapik - muzyk, saksofonista i nauczyciel. Wysłuchanie audycji muzycznej i gry na saksofonie w wykonaniu pana Łukasza sprawiło naszym uczniom prawdziwą przyjemność. Choć instrument ten najbardziej kojarzony jest z muzyką jazzową, uczestniczy zajęć mogli dowiedzieć się, że saksofon posiada także o wiele większe możliwości. Atrakcją dla dzieci była możliwość zobaczenia i posłuchania dźwięków jakie wydaje elektroniczny instrument dęty jakim jest EWI. Zajęcia muzyczne przygotowane dla dzieci w atrakcyjny sposób  uzupełniły wiedzę uczniów dotyczącą najważniejszych zagadnień muzycznych, a wzbogacone przykładami muzycznymi i piosenkami  pozwalały uczniom rozbudzać wrażliwość muzyczną.

Ponieważ prawdziwa wiosna to także słońce, zielone pąki, pierwsze kwiaty, świergot ptaków i powiew ciepłego wiatru, po warsztatach muzycznych wszyscy uczniowie udali się na spacer ulicami Domecka w poszukiwaniu właśnie tych symboli tej radosnej pory roku. Było głośno, wesoło i naprawdę wiosennie. Można zatem ogłosić, że wiosna w szkole w Domecku została przywitana i głośno i z przytupem. Wszyscy uczniowie poczuli, że wiosna jest już wśród nas.

 

  • Publiczna Szkoła Podstwowa w Domecku ul. Opolska 52
  • 077 4646-176
  • pspdomecko@o2.pl
  • Sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30
Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do analizy statystycznej ruchu oraz dopasowania wyglądu i treści strony do potrzeb internautow. Pozostawiając w ustawieniach przeglądarki włączoną obsługę plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki. © 2016 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomLead