previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

Wyjazd na festiwal eksperymentów i doświadczeń - kwiecień 2018

 

We wtorek 17 kwietnia uczniowie klasy VII z naszej szkoły wyjechali na Festiwal Eksperymentów i Doświadczeń organizowany w ramach projektu „Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki”, który odbył się w Centrum Wystawienniczo- Kongresowym w Opolu. W ramach Festiwalu zaproszonym uczniom zagwarantowano moc fantastycznej zabawy i ciekawe atrakcje. W ramach zajęć w sali pn.: ŚWIAT KREATYWNY nasi uczniowie- zbudowali swojego pierwszego robota z wykorzystaniem rzeczy ich otaczających (kubek jako korpus robota). Nauczyli się podstawowych zasad modelowania i strategii działania. Uczniowie wykonali również własną wizję koszulki będącej odzwierciedleniem ich stanu wiedzy na temat energii i procesów jej wytwarzania. Wykonane przez uczniów roboty i koszulki zostały im przekazane na własność. W ramach zajęć w sali pn.: ŚWIAT ROBOTÓW uczniowie brali udział w pokazach z użyciem robotów humanoidalnych pokazujący najnowsze i najbardziej rozwinięte osiągnięcia techniki służące pomocy w codziennym życiu człowieka. W sali pn.: ŚWIAT ENERGII przeprowadzone były efektowne doświadczenia takie jak np.: produkcja energii z wiatru, wody, słońca, warzyw (biomasy). W ramach zajęć w sali pn.: WIRTUALNY ŚWIAT uczniowie poznali technologię VIRTUAL REALITY (VR) oraz mogli skorzystać z urządzenia generującego trójwymiarowy obraz bezpośrednio przed naszymi oczami i reagującego na ruchy głowy, a tym samym oglądać obraz sztucznej rzeczywistości stworzony przy wykorzystaniu technologii informatycznej. Przeprowadzone w ciekawy sposób eksperymenty zapewniły naszym uczniom niezapomniane wrażenia i z całą pewnością przyczyniły się do rozbudzenia zainteresowań naukowych u dzieci.

 

  • Publiczna Szkoła Podstwowa w Domecku ul. Opolska 52
  • 077 4646-176
  • pspdomecko@o2.pl
  • Sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30
Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do analizy statystycznej ruchu oraz dopasowania wyglądu i treści strony do potrzeb internautow. Pozostawiając w ustawieniach przeglądarki włączoną obsługę plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki. © 2016 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomLead