Wyjazd na festiwal eksperymentów i doświadczeń - kwiecień 2018

We wtorek 17 kwietnia uczniowie klasy VII z naszej szkoły wyjechali na Festiwal Eksperymentów i Doświadczeń organizowany w ramach projektu „Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki”, który odbył się w Centrum Wystawienniczo- Kongresowym w Opolu. W ramach Festiwalu zaproszonym uczniom zagwarantowano moc fantastycznej zabawy i ciekawe atrakcje. W ramach zajęć w sali pn.: ŚWIAT KREATYWNY nasi uczniowie- zbudowali swojego pierwszego robota z wykorzystaniem rzeczy ich otaczających (kubek jako korpus robota). Nauczyli się podstawowych zasad modelowania i strategii działania. Uczniowie wykonali również własną wizję koszulki będącej odzwierciedleniem ich stanu wiedzy na temat energii i procesów jej wytwarzania. Wykonane przez uczniów roboty i koszulki zostały im przekazane na własność. W ramach zajęć w sali pn.: ŚWIAT ROBOTÓW uczniowie brali udział w pokazach z użyciem robotów humanoidalnych pokazujący najnowsze i najbardziej rozwinięte osiągnięcia techniki służące pomocy w codziennym życiu człowieka. W sali pn.: ŚWIAT ENERGII przeprowadzone były efektowne doświadczenia takie jak np.: produkcja energii z wiatru, wody, słońca, warzyw (biomasy). W ramach zajęć w sali pn.: WIRTUALNY ŚWIAT uczniowie poznali technologię VIRTUAL REALITY (VR) oraz mogli skorzystać z urządzenia generującego trójwymiarowy obraz bezpośrednio przed naszymi oczami i reagującego na ruchy głowy, a tym samym oglądać obraz sztucznej rzeczywistości stworzony przy wykorzystaniu technologii informatycznej. Przeprowadzone w ciekawy sposób eksperymenty zapewniły naszym uczniom niezapomniane wrażenia i z całą pewnością przyczyniły się do rozbudzenia zainteresowań naukowych u dzieci.