previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW - wrzesień 2018

 

Każdego roku 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Po raz drugi nasza szkoła wzięła w nim udział. Podczas tego wyjątkowego dnia podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie. W tym roku szkolnym uczniowie mieli okazję gromadzić oraz sprawdzić swoją wiedzę na temat krajów i języków Europy podczas udziału w wielu konkursach, które tego dna były organizowane w naszej szkole. Uczniowie klas starszych z zaangażowaniem odgadywali  przygotowane dla nich zagadki, które ukryte zostały pod kodami QR. Mimo wysokiego poziomu zadania wszyscy doskonale się bawili skanując kody porozwieszane na ścianach szkolnych korytarzy.  Uczniowie mogli również spróbować swoich sił w konkursach "Jaki to kraj europejski?" i "Jaki to język europejski?". Oba konkursy polegały na rozwiązaniu zagadek przygotowanych na specjalnych kartach pracy. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursach plastyczno-językowych pod tytułem: "Moje ulubione słowo w języku angielskim" i "Moje ulubione słowo w języku niemieckim". W szkole przygotowano także kącik gier językowych, gdzie podczas przerw można było usiąść i zagrać w planszowe gry językowe. Na drugim piętrze, przy bibliotece szkolnej zorganizowano z kolei, kącik literatury obcojęzycznej, gdzie można było przeglądnąć, jak również wypożyczyć książki pisane w języku angielskim lub niemieckim. W tym dniu na korytarzach szkolnych głośno było od wielojęzycznych wykonań znanych utworów muzyki pop oraz piosenki dziecięcej. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy brali udział w Europejskim Dniu Języków za wspólną zabawę i zachęcamy do nauki nowych języków.

Rozwiązanie konkursów podczas EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW

Konkurs - "Ciekawostki językowe ukryte pod kodami QR"

Karolina Skrzipczyk i Paulina Nierobisz

Konkurs - "Jaki to kraj europejski?"

Mateusz Leja i Julianna Leja

Konkurs - ""Jaki to język europejski?"

Mateusz Leja,  Julianna Leja, Natalia Gogolok, Piotr Czech, Michał Pawleta, Michał Litwiniec, Marcin Lisek

Konkurs - "Moje ulubione słowo w języku angielskim"

Zwycięzcą został Kamil Kaliciński (klasa II). Wyróżnienia zdobyli: Jakub Hahnewald -Flak (klasa III), Bartosz Bara (klasa III) oraz Maciej Popiel (klasa I). Każdy uczestnik otrzymał nagrodę pocieszenia.

Konkurs - "Moje ulubione słowo w języku niemieckim".

Zwycięzcą został Jakub Hahnewald -Flak (klasa III). Każdy uczestnik otrzymał nagrodę pocieszenia.

 

  • Publiczna Szkoła Podstwowa w Domecku ul. Opolska 52
  • 077 4646-176
  • pspdomecko@o2.pl
  • Sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30
Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do analizy statystycznej ruchu oraz dopasowania wyglądu i treści strony do potrzeb internautow. Pozostawiając w ustawieniach przeglądarki włączoną obsługę plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki. © 2016 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomLead

Please publish modules in offcanvas position.