Z podwórka na bieżnię" - udział w zajęciach sportowych - październik 2018

We wtorek 09 października uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w projekcie edukacyjnym realizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Komprachcicach pod nazwą: "Z podwórka na bieżnię". Projekt realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Lekkoatletyki. Celem projektu jest promocja aktywności ruchowej połączona z umożliwieniem dzieciom poznania najprostszych form aktywności fizycznej, na bazie najbardziej wszechstronnej dyscypliny jaką jest Lekkoatletyka. Nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć film o osiągnięciach polskich lekkoatletów i uczestniczyć w quizie i warsztatach. Na hali sportowej spotkali się ze znanymi i wybitnymi polskimi lekkoatletami: Panią Karoliną Czajkowską, Panem  Pawłem Januszewskim i Panem Sebastianem Chmarą. Wybrani uczniowie klas IV-VI odbyli także wspólny trening wraz z olimpijczykami  oraz uczestniczyli w zawodach w ramach rywalizacji międzyszkolnej.