previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

Święto Edukacji Narodowej - wrzesień 2018

 

 

Choć dzień później bo w poniedziałek -15 października w naszej szkole nie zapomnieliśmy o  uroczystym uczczeniu Święta Edukacji Narodowej, które w tym roku wypadło w niedzielę. Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Ten wyjątkowy dzień dla polskiej edukacji ustanowiono 27 kwietnia 1972r. na mocy ustawy: Karta praw i obowiązków nauczyciela pod nazwą Dzień Nauczyciela, następnie w 1982r. zmieniono na Dzień Edukacji Narodowej. Apel z tej okazji jak zwykle był bardzo uroczysty. Tradycją w naszej szkole jest to, że w tym dniu odbywa się także pasowanie na uczniów najmłodszych dzieci, którzy we wrześniu rozpoczęli naukę w szkole. Aby zostać "prawdziwymi" uczniami dzieci musiały przejść przez szereg zadań przygotowanych dla nich, które wykazać miały czy są oni gotowi do nauki w szkole. Dzieci miały między innymi zaśpiewać piosenkę, wyrecytować wierszyk, ułożyć obrazek z puzzli, a także wypić sok z cytryny i uśmiechnąć się. Wszyscy pozytywnie zaliczyli wszystkie z powyższych zadań i mogli złożyć ślubowanie, co było świadectwem przyjęcia w poczet uczniów naszej szkoły. W części oficjalnej Pan Dyrektor pasował wszystkie dzieci z I klasy na uczniów i wręczył pamiątkowe dyplomy. Wszyscy życzyliśmy pierwszoklasistom szóstek lub piątek oraz zachęcamy do dzielnego pokonywania napotkanych trudności. Uroczystość ta była ważnym wydarzeniem nie tylko dla dzieci, ale także rodziców, którzy gorliwie upamiętniali te chwile. Dzień ten zapewne na długo pozostanie w naszej pamięci. W drugiej części uroczystości, uczniowie z klasy V dały przedstawienie poświecone Dniu Edukacji Narodowej prezentując humorystyczne scenki dotyczące życia szkolnego. Dzieci podziękowały wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za trud i okazane serce symbolicznym kwiatkiem, wierszem i piosenką.

 

 

  • Publiczna Szkoła Podstwowa w Domecku ul. Opolska 52
  • 077 4646-176
  • pspdomecko@o2.pl
  • Sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30
Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do analizy statystycznej ruchu oraz dopasowania wyglądu i treści strony do potrzeb internautow. Pozostawiając w ustawieniach przeglądarki włączoną obsługę plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki. © 2016 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomLead

Please publish modules in offcanvas position.