Warsztaty ''W głowie jest zdrowie'' - październik 2018

Dnia 22 października uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Domecku mieli okazję uczestniczyć w warsztatach zatytułowanych „Zdrowie jest w głowie” z zakresu edukacji żywieniowej, które poprowadziła Pani dietetyk Anna Błaszczyk Czyż. Zajęcia zostały przeprowadzone w trzech grupach: klasy I-III, IV-VI i VII-VIII. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z podstawowymi warunkami, jakie trzeba spełnić, aby prowadzić zdrowy tryb życia. Pani dietetyk przedstawiła i omówiła model piramidy żywieniowej, wytłumaczyła jaka jest różnica pomiędzy nektarem, sokiem, a napojem, powiedziała co warto jeść i co powinno się ograniczać. Uświadomiła uczniom jak ważną rolę spełnia aktywność fizyczna w przypadku organizmu i jak szkodliwe jest przedawkowanie soli. Przeprowadzono również eksperyment, podczas którego Pani dietetyk zaprezentowała ile łyżek cukru mieści się w napoju 2 litrowym. Warsztatom towarzyszyło mnóstwo pytań oraz emocji.