100 POZDROWIEŃ NA 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI - listopad 2018

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości obchodzona 11 listopada tego roku to ważna okazja do zorganizowania różnych akcji i inicjatyw służących popularyzowaniu patriotyzmu i miłości do ojczyzny. A wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów to istotne zadanie szkoły i nauczycieli w obecnych czasach. Wychodząc na wprost założeniom polityki oświatowej państwa nasza szkoła przystąpiła w tym roku do ogólnopolskiej akcji: "100 pozdrowień na 100lecie niepodległości Polski". Inicjatywa ta została uznana przez Biuro Programu „Niepodległa” prowadzonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za jedno z wydarzeń kulturalnych związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akcja polega na wysyłaniu przez uczniów szkół biorących w niej udział kartek z pozdrowieniami dla uczniów z innych miast. Dzięki temu mogą się poznać i poczuć wspólnotę mimo, ze dzieli ich czasem setki kilometrów. Do akcji włączyło się ponad 600 szkół z całej Polski, w tym nasza szkoła. Dzięki tak szeroko zakrojonej akcji młodzi ludzie pokazują, że są prawdziwymi patriotami i niewielkimi czynami potrafią upamiętnić wielkie poświęcenie milionów Polaków, którzy 100 lat temu dążyli do odzyskania niepodległości przez Polskę, a także udowadniają, że Polacy potrafią czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tej akcji w naszej szkole.