previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

Spotkanie z Panem Jerzym Marią Nowakiem-polskim dyplomatą i ambasadorem - listopad 2018

 

 

7 listopada 2018r. w ramach obchodów tygodnia niepodległościowego w gminie Komprachcice odbyło się spotkanie z Panem Jerzym Marią  Nowakiem - polskim dyplomatą, ambasadorem w Hiszpanii, Andorze, przy NATO i Unii Zachodnioeuropejskiej. Spotkanie i prelekcja na hali OSiR w Komprachcicach poprzedzone zostały wizytą pana ambasadora w naszej szkole albowiem Pan Jerzy Maria Nowak jest byłym mieszkańcem Domecka. Jako dziecko zamieszkiwał wraz z rodziną w budynku ówczesnej szkoły podstawowej, a jego ojciec pełnił wówczas funkcję pierwszego kierownika szkoły. Pan Nowak jest obecnie osobą docenianą i uznawaną w świecie polityki. Pracował na placówkach dyplomatycznych w Dar es Salaam w Buenos Aires i w Nowym Jorku w ramach misji przy ONZ. W 1998 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Podczas spotkania w naszej szkole obecni były także koledzy i koleżanki pana ambasadora z ławki szkolnej. Było to bardzo wzruszające spotkanie. Pan Nowak bardzo ciekawie opowiadał nam o warunkach nauki jakie panowały w szkole po II wojnie światowej. Chętnie odpowiadał także na nasze pytania, a także wpisał się do naszej kroniki szkolnej. Było to bardzo interesujące spotkanie. 

 

  • Publiczna Szkoła Podstwowa w Domecku ul. Opolska 52
  • 077 4646-176
  • pspdomecko@o2.pl
  • Sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30
Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do analizy statystycznej ruchu oraz dopasowania wyglądu i treści strony do potrzeb internautow. Pozostawiając w ustawieniach przeglądarki włączoną obsługę plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki. © 2016 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomLead