previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

Spotkanie opłatkowe - grudzień 2018

 

 

Dnia 21.12.2018 odbyło się spotkanie opłatkowe Publicznej Szkoły Podstawowej w Domecku. Wigilia, jak co roku, miała miejsce w jednej z lokalnych restauracji, która zawsze pozytywnie odpowiada na prośbę zorganizowania właśnie w tym miejscu tego wyjątkowego, bo świątecznego, spotkania.

Przebieg wydarzenia w zasadzie był niezmienny w porównaniu z rokiem ubiegłym. Zaczęliśmy modlitwą oraz odczytaniem fragmentu Pisma Świętego, po czym nadszedł czas na życzenia oraz dzielenie się opłatkiem. Część oficjalną prowadzili uczniowie klasy ósmej. Nad prawidłowym przebiegiem tych chwil czuwał katecheta – Pan Tomasz Łabys. Po części oficjalnej przyszedł czas, aby zasiąść do wspólnego stołu, gdzie czekały już potrawy, które zapewne goszczą podczas Wigilii na niejednych stołach, a więc barszcz z uszkami oraz pierogi.  

Na uwagę zasługuje fakt, że ten wyjątkowy czas był wzbogacony obecnością nauczycieli, którzy przeszli już na emeryturę. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania, które było niejako „klamrą” spinającą w jedno to, co nazywamy spotkaniem wigilijnym w naszej szkole. 

 

  • Publiczna Szkoła Podstwowa w Domecku ul. Opolska 52
  • 077 4646-176
  • pspdomecko@o2.pl
  • Sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30
Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do analizy statystycznej ruchu oraz dopasowania wyglądu i treści strony do potrzeb internautow. Pozostawiając w ustawieniach przeglądarki włączoną obsługę plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki. © 2016 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomLead