previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

WYJAZD NA SPEKTAKL 'BALLADYNA" - styczeń 2019

 

 

W czwartek 10 stycznia uczniowie klasy VI, VII i VIII wyjechali na spektakl pt. "Balladyna" Narodowego Teatru Edukacji. Spektakl odbył się na scenie sali kameralnej Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu. Misją Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza jest tworzenie i realizacja projektów teatralnych oraz imprez edukacyjnych związanych z szeroko rozumianym wychowaniem poprzez sztukę, jak również przygotowaniem widza do świadomego i krytycznego korzystania z dorobku polskiej i światowej literatury. Spektakl "Balladyna" na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego miał za zadanie uświadomić młodemu widzowi, że nie da się uciec od odpowiedzialności. Tragiczne losy bohaterki mogliśmy potraktować jako przestrogę. Choć Juliusz Słowacki napisał „Balladynę” ponad 180 lat temu, to nauka wypływająca z tego utworu nadal jest aktualna.

 

  • Publiczna Szkoła Podstwowa w Domecku ul. Opolska 52
  • 077 4646-176
  • pspdomecko@o2.pl
  • Sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30
Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do analizy statystycznej ruchu oraz dopasowania wyglądu i treści strony do potrzeb internautow. Pozostawiając w ustawieniach przeglądarki włączoną obsługę plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki. © 2016 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomLead