WYJAZD NA SPEKTAKL 'BALLADYNA" - styczeń 2019

W czwartek 10 stycznia uczniowie klasy VI, VII i VIII wyjechali na spektakl pt. "Balladyna" Narodowego Teatru Edukacji. Spektakl odbył się na scenie sali kameralnej Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu. Misją Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza jest tworzenie i realizacja projektów teatralnych oraz imprez edukacyjnych związanych z szeroko rozumianym wychowaniem poprzez sztukę, jak również przygotowaniem widza do świadomego i krytycznego korzystania z dorobku polskiej i światowej literatury. Spektakl "Balladyna" na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego miał za zadanie uświadomić młodemu widzowi, że nie da się uciec od odpowiedzialności. Tragiczne losy bohaterki mogliśmy potraktować jako przestrogę. Choć Juliusz Słowacki napisał „Balladynę” ponad 180 lat temu, to nauka wypływająca z tego utworu nadal jest aktualna.