previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

Spektakl profilaktyczny "Wyjść poza schemat" - marzec 2019r.

 

 

W czwartek 28 marca nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie teatralne wystawione przez Impresariat Artystyczny „Inspiracja” z  Krakowa. Spektakl nosił tytuł: „Wyjść poza schemat” i dotyczył problemu agresji i różnych formy przemocy w postaci prześladowania, zastraszania, nękania, wyśmiewania w stosunku do innych ludzi. Poruszał także tematykę cyberprzemocy czyli wysyłania obraźliwych e-maili i SMS-ów, publikowania ośmieszających zdjęć, filmów i informacji na temat innych osób. Spektakl uzmysłowił uczniom destruktywny wpływ agresywnych zachowań na psychikę prześladowanej osoby oraz negatywne konsekwencje przemocy na kształtowanie osobowości młodzieży. Po zakończonym przedstawieniu odbyła się pogadanka, podczas której aktorzy uświadamiali uczniom, że należy reagować na przemoc poprzez mówienie o niej osobom dorosłym – np. rodzicom, nauczycielom w szkole, koleżankom i kolegom. Celem cyberagresji tak naprawdę może być każdy, każdy z nas jest jednak także odpowiedzialny aby na nią reagować i nie pozwolić się jej rozpowszechniać.

  • Publiczna Szkoła Podstwowa w Domecku ul. Opolska 52
  • 077 4646-176
  • pspdomecko@o2.pl
  • Sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30
Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do analizy statystycznej ruchu oraz dopasowania wyglądu i treści strony do potrzeb internautow. Pozostawiając w ustawieniach przeglądarki włączoną obsługę plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki. © 2016 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomLead