Wycieczka do Tarnowskich Gór - maj 2019r.

We wtorek 7 maja uczniowie klas III, IV, V, VI i VII z naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Celem wycieczki było zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra - obiektu wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Uczniowie mieli okazję spacerować podziemnymi korytarzami oraz podziwiać wyrobiska komorowe ukształtowane przez człowieka, stanowiska pracy i narzędzia gwarków, głazy dolomitu, lej krasowy, Komorę Srebrną i Komorę Niską. Z Kopalni Srebra udali się do skansenu maszyn parowych i parowozów, który znajduje sie obok wejścia do kopalni. Mogli tam podziwiać eksponaty z przełomu XIX i XX wieku. Dopełnieniem wrażeń był przepływ 600 metrów w łodziach w podziemiach Sztolni „Czarnego Pstrąga”. Podziemna przeprawa dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i była największą atrakcją. Wycieczka była niezapomnianym przeżyciem i ciekawym doświadczeniem dla naszych uczniów.