previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

Wycieczka do Tarnowskich Gór - maj 2019r.

 

 

We wtorek 7 maja uczniowie klas III, IV, V, VI i VII z naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Celem wycieczki było zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra - obiektu wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Uczniowie mieli okazję spacerować podziemnymi korytarzami oraz podziwiać wyrobiska komorowe ukształtowane przez człowieka, stanowiska pracy i narzędzia gwarków, głazy dolomitu, lej krasowy, Komorę Srebrną i Komorę Niską. Z Kopalni Srebra udali się do skansenu maszyn parowych i parowozów, który znajduje sie obok wejścia do kopalni. Mogli tam podziwiać eksponaty z przełomu XIX i XX wieku. Dopełnieniem wrażeń był przepływ 600 metrów w łodziach w podziemiach Sztolni „Czarnego Pstrąga”. Podziemna przeprawa dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i była największą atrakcją. Wycieczka była niezapomnianym przeżyciem i ciekawym doświadczeniem dla naszych uczniów.

 

  • Publiczna Szkoła Podstwowa w Domecku ul. Opolska 52
  • 077 4646-176
  • pspdomecko@o2.pl
  • Sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30
Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do analizy statystycznej ruchu oraz dopasowania wyglądu i treści strony do potrzeb internautow. Pozostawiając w ustawieniach przeglądarki włączoną obsługę plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki. © 2016 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomLead