EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW - wrzesień 2019r.

W czwartek 26 września świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Dzień ten z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską obchodzony jest corocznie od 2001 roku w całej Europie, w szczególności w instytucjach powiązanych z oświatą. Różnorodność językowa to narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, dlatego tak ważne jest promowanie wielojęzyczności poprzez organizację Dnia Języków na terenie całej Europy. W naszej szkole w ramach obchodów tego dnia uczniowie brali udział w konkursie językowym "Jaki to język europejski?" oraz w konkursie plastyczno - językowym "Moje ulubione zwierzątko". Na przerwach pomiędzy zajęciami uczennice z klas VII i VIII malowały flagi krajów europejskich na twarzach i rękach chętnym uczniom. Kącik malowania twarzy cieszył się niezwykłym powodzeniem wśród wszystkich dzieci. Na ścianie zawisł plakat zachęcający do zapisywania i dedykowania innym pozdrowień w różnych  językach europejskich. Najciekawszą atrakcją podczas tegorocznego dnia języków była prezentacja przygotowana przez Panią Natię Skhirtladze, mamę: Elizabet i Anny - naszych uczennic. Pani Natia opowiedziała nam o swoim rodzinnym kraju - Gruzji, gdzie spędziła wiele lat swego życia. Prezentacja i ciekawe zdjęcia skłoniły nas do odwiedzenia tego pięknego kraju. Zorganizowany dzień języków miał na celu podkreślenie kluczowej roli języków w pielęgnowaniu dziedzictwa kulturowego Europy i zaakcentowanie konieczności uczenia się języków obcych.