previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW - wrzesień 2019r.

 

W czwartek 26 września świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Dzień ten z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską obchodzony jest corocznie od 2001 roku w całej Europie, w szczególności w instytucjach powiązanych z oświatą. Różnorodność językowa to narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, dlatego tak ważne jest promowanie wielojęzyczności poprzez organizację Dnia Języków na terenie całej Europy. W naszej szkole w ramach obchodów tego dnia uczniowie brali udział w konkursie językowym "Jaki to język europejski?" oraz w konkursie plastyczno - językowym "Moje ulubione zwierzątko". Na przerwach pomiędzy zajęciami uczennice z klas VII i VIII malowały flagi krajów europejskich na twarzach i rękach chętnym uczniom. Kącik malowania twarzy cieszył się niezwykłym powodzeniem wśród wszystkich dzieci. Na ścianie zawisł plakat zachęcający do zapisywania i dedykowania innym pozdrowień w różnych  językach europejskich. Najciekawszą atrakcją podczas tegorocznego dnia języków była prezentacja przygotowana przez Panią Natię Skhirtladze, mamę: Elizabet i Anny - naszych uczennic. Pani Natia opowiedziała nam o swoim rodzinnym kraju - Gruzji, gdzie spędziła wiele lat swego życia. Prezentacja i ciekawe zdjęcia skłoniły nas do odwiedzenia tego pięknego kraju. Zorganizowany dzień języków miał na celu podkreślenie kluczowej roli języków w pielęgnowaniu dziedzictwa kulturowego Europy i zaakcentowanie konieczności uczenia się języków obcych.

 

  • Publiczna Szkoła Podstwowa w Domecku ul. Opolska 52
  • 077 4646-176
  • pspdomecko@o2.pl
  • Sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30
Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do analizy statystycznej ruchu oraz dopasowania wyglądu i treści strony do potrzeb internautow. Pozostawiając w ustawieniach przeglądarki włączoną obsługę plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki. © 2016 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomLead