Spotkanie z znakomitymi sportowcami - październik 2019

W czwartek 24 października w szkole w Domecku mieliśmy okazję gościć niezwykłych gości - znakomitych lekkoatletów  i reprezentantów naszego kraju na różnego rodzaju zawodach na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Byli to: Pan Jacek Wszoła - dwukrotny reprezentant naszego kraju na Igrzyskach olimpijskich, zdobywca złotego medalu na Igrzyskach w Montrealu w 1976 roku i srebrnego medalu na Igrzyskach w Moskwie w 1980 roku, Pan Janusz Trzepizur - uczestnik Letnich Igrzysk Olimpijskich w Moskwie oraz zdobywca srebrnego medalu na Mistrzostwach Europy w 1982 roku w Atenach, oraz Pan Konrad Owczarek - lekkoatleta trenujący w klubie AZS KU Politechniki Opolskiej Opole, reprezentant naszego kraju na  mistrzostwach Europy w Barcelonie, zdobywca złotego medalu na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w 2009 roku. Wszyscy panowie specjalizują się w skoku wzwyż. Spotkanie miało miejsce przy okazji udziału tych znakomitych sportowców w "Turnieju Seniora" organizowanym przez OSiR w Komprachcicach. Uczestniczyli w nim także uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wawelnie. Głównym tematem spotkania była popularyzacja lekkiej atletyki jako sportu wszechstronnie rozwijającego i zachęcenie najmłodszych do aktywności fizycznej podczas zajęć wychowania fizycznego w szkole jak również do aktywnego spędzania czasu wolnego. Uczniowie uczestniczący w spotkaniu mieli także okazję odbyć rozgrzewkę sportową pod okiem Pana Jacka Wszoły. Dzieci chętnie podejmowały wysiłek fizyczny pod okiem znanego sportowca. Zaproszeni goście podzielili się z uczniami swoją pasją opowiadając dzieciom i młodzieży o swojej drodze do sukcesu, treningach i pierwszych sukcesach. Był też czas na pytania oraz rozdawanie autografów. Panowie sportowcy wzbudzili w naszych uczniach niezwykłą ciekawość i podziw. Spotkanie na długo pozostanie w pamięci uczestników i mamy nadzieję, że przyczyni się do jeszcze większego zaangażowania się młodzieży w działalność sportową.