previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

Spotkanie z znakomitymi sportowcami - październik 2019

 

W czwartek 24 października w szkole w Domecku mieliśmy okazję gościć niezwykłych gości - znakomitych lekkoatletów  i reprezentantów naszego kraju na różnego rodzaju zawodach na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Byli to: Pan Jacek Wszoła - dwukrotny reprezentant naszego kraju na Igrzyskach olimpijskich, zdobywca złotego medalu na Igrzyskach w Montrealu w 1976 roku i srebrnego medalu na Igrzyskach w Moskwie w 1980 roku, Pan Janusz Trzepizur - uczestnik Letnich Igrzysk Olimpijskich w Moskwie oraz zdobywca srebrnego medalu na Mistrzostwach Europy w 1982 roku w Atenach, oraz Pan Konrad Owczarek - lekkoatleta trenujący w klubie AZS KU Politechniki Opolskiej Opole, reprezentant naszego kraju na  mistrzostwach Europy w Barcelonie, zdobywca złotego medalu na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w 2009 roku. Wszyscy panowie specjalizują się w skoku wzwyż. Spotkanie miało miejsce przy okazji udziału tych znakomitych sportowców w "Turnieju Seniora" organizowanym przez OSiR w Komprachcicach. Uczestniczyli w nim także uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wawelnie. Głównym tematem spotkania była popularyzacja lekkiej atletyki jako sportu wszechstronnie rozwijającego i zachęcenie najmłodszych do aktywności fizycznej podczas zajęć wychowania fizycznego w szkole jak również do aktywnego spędzania czasu wolnego. Uczniowie uczestniczący w spotkaniu mieli także okazję odbyć rozgrzewkę sportową pod okiem Pana Jacka Wszoły. Dzieci chętnie podejmowały wysiłek fizyczny pod okiem znanego sportowca. Zaproszeni goście podzielili się z uczniami swoją pasją opowiadając dzieciom i młodzieży o swojej drodze do sukcesu, treningach i pierwszych sukcesach. Był też czas na pytania oraz rozdawanie autografów. Panowie sportowcy wzbudzili w naszych uczniach niezwykłą ciekawość i podziw. Spotkanie na długo pozostanie w pamięci uczestników i mamy nadzieję, że przyczyni się do jeszcze większego zaangażowania się młodzieży w działalność sportową.

 

  • Publiczna Szkoła Podstwowa w Domecku ul. Opolska 52
  • 077 4646-176
  • pspdomecko@o2.pl
  • Sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30
Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do analizy statystycznej ruchu oraz dopasowania wyglądu i treści strony do potrzeb internautow. Pozostawiając w ustawieniach przeglądarki włączoną obsługę plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki. © 2016 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomLead