previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA - listopad 2019

Z okazji przypadającej w dniu 20 listopada 2019 roku 30 rocznicy uchwalenia Konwencji Praw Dziecka w Publicznej Szkole Podstawowej w Domecku  zorganizowane zostały obchody tego ważnego dnia. Kolorem przewodnim tego wyjątkowego dnia był kolor niebieski. Nasza szkoła, która już od wielu lat należy do KLUBU SZKOŁ UNICEF zorganizowała szereg działań promujących wiedzę na temat praw dzieci tych młodszych i tych starszych. W sali językowej uczniowie mieli okazję zobaczyć  film i prezentację multimedialną na temat praw dziecka. Dyskutowano także o tym w jaki sposób respektować swoje prawa, nie naruszając tym samym praw innych osób. Odbył się również konkurs w formie quiz z kodami QR dla chętnych uczniów ze znajomości prawach dziecka. W trakcie obchodów Dnia Praw Dziecka dzieci nie tylko uświadomiły sobie, że mają wiele praw, ale także posiadają obowiązki. Cieszymy się, że wielu uczniów zrozumiało potrzebę wsparcia dzieci na innych kontynentach w dążeniu do zaspokojenia wszystkich ich praw. Punktem kulminacyjnym tego wyjątkowego apelu było wyjście na parking szkolny, gdzie w niebo wypuszczone zostały niebieskie balony, co symbolizowało solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, których prawa nie są respektowane. Był to bardzo wesoły dzień, ale z poważnym przesłaniem.

 

  • Publiczna Szkoła Podstwowa w Domecku ul. Opolska 52
  • 077 4646-176
  • pspdomecko@o2.pl
  • Sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30
Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do analizy statystycznej ruchu oraz dopasowania wyglądu i treści strony do potrzeb internautow. Pozostawiając w ustawieniach przeglądarki włączoną obsługę plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki. © 2016 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomLead