previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKOW OBCYCH - wrzesień 2020

 

26 września co roku obchodzone jest na świecie święto pod nazwą Europejski Dzień Języków Obcych. W tym dniu organizowane są różne ciekawe inicjatywy, która mają zachęcić ludzi w różnym wieku do nauki języków obcych. Ze względu na obostrzenia związane z panującą pandemią nie mogliśmy w naszej szkole zorganizować imprezy szkolnej związanej z tym dniem. Niemniej jednak, w poniedziałek 28 września na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w warsztatach językowych, quizach i konkursach których celem było propagowanie nauki wszystkich języków obcych i uświadomienie dzieciom bogactwa i różnorodności językowej w Europie, którą należy pielęgnować i szanować. Uczniowie dowiedzieli się jak w wybranych językach powiedzieć "Cześć!", "Dzień dobry" i "Do widzenia" oraz wykonali maseczki, które ozdobili hasłami promującymi naukę języków. Posłuchali oraz śpiewali znane wszystkim piosenki w różnych językach, a także wzięli udział w konkursie językowym z kodami QR.