previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

Uczymy się udzielać pierwszej pomocy przedlekarskiej - listopad 2016

 

18 listopada uczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy przedlekarskiej poszkodowanym w wypadkach. W warsztatach uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy poznali podstawowe zabiegi ratujące życie. 

Uczniowie dowiedzieli się jak sprawdzić czynności życiowe osoby poszkodowanej, a następnie przećwiczyli swoje umiejętności na fantomach. Wykonywali również uciskanie klatki piersiowej oraz oddechy ratownicze. Przypomnieli sobie numery telefonów ratowniczych i nauczyli się prawidłowo wezwać pomoc. Starsi uczniowie dodatkowo dowiedzieli się co to jest defibrylator i do czego służy, a następnie udzielali pomocy wykorzystując to urządzenie. 

Warto znać zasady udzielania pierwszej pomocy i odważnie przystąpić do działania, gdy zajdzie taka potrzeba, bo każdy z nas może stać się świadkiem wypadku lub nagłego zachorowania, które będzie stanowiło zagrożenie dla zdrowia lub życia osoby poszkodowanej.

 

  • Publiczna Szkoła Podstwowa w Domecku ul. Opolska 52 Domecko 46-070 Komprachcice
  • tel./fax. 077 4646-176
  • pspdomecko@o2.pl
  • Sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30
Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do analizy statystycznej ruchu oraz dopasowania wyglądu i treści strony do potrzeb internautow. Pozostawiając w ustawieniach przeglądarki włączoną obsługę plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki. © 2016 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomLead