JoomlaTemplates.me by BlueHost Reviews

Uczymy się udzielać pierwszej pomocy przedlekarskiej - listopad 2016

 

18 listopada uczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy przedlekarskiej poszkodowanym w wypadkach. W warsztatach uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy poznali podstawowe zabiegi ratujące życie. 

Uczniowie dowiedzieli się jak sprawdzić czynności życiowe osoby poszkodowanej, a następnie przećwiczyli swoje umiejętności na fantomach. Wykonywali również uciskanie klatki piersiowej oraz oddechy ratownicze. Przypomnieli sobie numery telefonów ratowniczych i nauczyli się prawidłowo wezwać pomoc. Starsi uczniowie dodatkowo dowiedzieli się co to jest defibrylator i do czego służy, a następnie udzielali pomocy wykorzystując to urządzenie. 

Warto znać zasady udzielania pierwszej pomocy i odważnie przystąpić do działania, gdy zajdzie taka potrzeba, bo każdy z nas może stać się świadkiem wypadku lub nagłego zachorowania, które będzie stanowiło zagrożenie dla zdrowia lub życia osoby poszkodowanej.