JoomlaTemplates.me by BlueHost Reviews

Andrzejki - listopad 2016

 

30 listopada to według kalendarza dzień imienin św. Andrzeja, a według tradycji wigilia świętego Andrzeja czyli noc z 29 na 30 listopada była nocą magiczną, kiedy można było poznać swoją przyszłość. Również i uczniowie naszej szkoły po przyjściu do szkoły w dniu św. Andrzeja nie mieli typowych lekcji. Na początku wszyscy uczniowie wzięli udział w lekcji poświęconej tradycjom andrzejkowym. Uczniowie zapoznali zostali z dawnymi wierzeniami, wróżbami panieńskimi i kawalerskimi i znaczeniem tradycyjnych polskich wróżb. Nasi uczniowie doskonali wiedzieli, że  przyszłość wyczytać można nie tylko z wosku lecz także z kart, dłoni, ze szklanej kuli, magicznych serc czy kombinacji cyfr z daty urodzenia. Podczas andrzejkowego dnia w szkole wróżyli sobie wszyscy - dorośli, dzieci, dziewczęta oraz chłopcy. Radości i zabawy było ogromnie dużo, wszyscy jednak pamiętaliśmy o tym by wróżby traktować z przymrużeniem oka.