previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

Andrzejki - listopad 2016

 

30 listopada to według kalendarza dzień imienin św. Andrzeja, a według tradycji wigilia świętego Andrzeja czyli noc z 29 na 30 listopada była nocą magiczną, kiedy można było poznać swoją przyszłość. Również i uczniowie naszej szkoły po przyjściu do szkoły w dniu św. Andrzeja nie mieli typowych lekcji. Na początku wszyscy uczniowie wzięli udział w lekcji poświęconej tradycjom andrzejkowym. Uczniowie zapoznali zostali z dawnymi wierzeniami, wróżbami panieńskimi i kawalerskimi i znaczeniem tradycyjnych polskich wróżb. Nasi uczniowie doskonali wiedzieli, że  przyszłość wyczytać można nie tylko z wosku lecz także z kart, dłoni, ze szklanej kuli, magicznych serc czy kombinacji cyfr z daty urodzenia. Podczas andrzejkowego dnia w szkole wróżyli sobie wszyscy - dorośli, dzieci, dziewczęta oraz chłopcy. Radości i zabawy było ogromnie dużo, wszyscy jednak pamiętaliśmy o tym by wróżby traktować z przymrużeniem oka. 

  • Publiczna Szkoła Podstwowa w Domecku ul. Opolska 52 Domecko 46-070 Komprachcice
  • tel./fax. 077 4646-176
  • pspdomecko@o2.pl
  • Sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30
Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do analizy statystycznej ruchu oraz dopasowania wyglądu i treści strony do potrzeb internautow. Pozostawiając w ustawieniach przeglądarki włączoną obsługę plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki. © 2016 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomLead