Uczeń naszej szkoły laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

W roku szkolnym 2019/2020 tylko sześciu uczniów szkół podstawowych zdobyło tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Jednym  z nich jest uczeń naszej szkoły – Seweryn Krawczyk. „Bardzo chciałbym zapisać się w historii tej szkoły” – słowa Seweryna wypowiedziane przed etapem gminnym konkursu okazały się prorocze, a Jego osiągnięcie jest dowodem na to, że nie można się poddawać, bo marzenia się spełniają i warto o nie walczyć.

Zapamiętamy Jego sukces i drogę, jaką pokonał, by go osiągnąć. Serdecznie Mu gratulujemy i życzymy wspaniałych wyników w dalszej nauce i spełniania marzeń.

„Byłem innym uczniem, miałem trochę „pod górkę”. Trudno było dostrzec we mnie potencjał. Zawsze jednak na mojej drodze stawali ludzie, którzy go zauważali, wśród nich – moi wspaniali rodzice oraz wielu nauczycieli. Wierzyli we mnie bardziej niż ja sam. Dzięki nim osiągałem kolejne, większe lub mniejsze sukcesy, rosła moja wiara w siebie i zdobyta wiedza. Pani z matematyki zauważyła mój talent do cyferek i już nigdy nie pozwoliła mi osiąść na laurach, motywowała mnie do dalszej nauki i startu w kolejnych konkursach, aż zdobyłem tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Bardzo jestem z niego dumny. Dziękuję Pani za wiarę we mnie i poświęcony mi czas.”

Seweryn

Podsumowanie akcji #Kartka dla Bohatera

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy zaangażowali się w akcję #Kartka dla bohatera. Akcja polegała na stworzeniu rysunku lub kartki z życzeniami i podziękowaniami dla ludzi, którzy w obecnie sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju codziennie narażają swoje zdrowie i życie, pracując wiele godzin dla dobra całego społeczeństwa, a zwłaszcza pacjentów zakażonych koronawirusem. Kartki stworzone przez naszych uczniów zostały przesłane do koordynatorów akcji na poziomie województwa, a po wydrukowaniu dostarczone zostaną nie tylko do medyków, lecz także policjantów, żołnierzy czy strażaków. Cieszymy się, że jako szkoła mogliśmy wziąć udział w tak ważnej inicjatywie, która mamy nadzieję przyczyni się do wykształcenia w dzieciach szacunku dla zawodów służby społecznej, a także rozwoju tak ważnych cech jak empatia, wrażliwość czy troska o drugiego człowieka.

Opisane prace przygotowane przez naszych uczniów zobaczyć można pod linkiem:

W naszej szkole kartki przygotowały następujące osoby:

Artur Smolin z klasy I

Damian Jaskółowski z klasy I