Wystawa roślin i zwierząt - maj 2017

Światowy Dzień Ziemi zapoczątkowano w USA w 1970 r. W Polsce święto to obchodzone jest od 1990 r. Ma ono na celu zjednoczenie wszystkich ludzi w trosce o kruchy ekosystem naszej planety. Już tradycją stało się, że w naszej szkole z tej okazji organizowana jest wystawa zwierząt i roślin. Publiczność miała okazję oglądać króliki, kota, pieski, żółwia, rybkę, kanarka, a także storczyki i bratki. Właściciele z dumą prezentowali swoich podopiecznych, a zwiedzający z zapartym tchem i wielką przyjemnością oglądali zwierzątka, dopytując z zaciekawieniem o szczegóły dotyczące ich życia  i opieki nad nimi. W czasie wystawy odbył się konkurs na najpiękniejsze zwierzę, w którym zwycięzcami zostały króliki Michała Pawlety i kot Angeliki Miensok. W drugim konkursie najpiękniejsza okazała się roślinka Marcina Liska. Jury wybrało również najciekawszą charakterystykę. W kategorii rośliny wygrał Bartek Bara, a w kategorii zwierząt Dominik Merta. Czas urozmaiciła nam również klasa VI wystawiając przedstawienie ekologiczne. Była to bardzo ciekawa lekcja przyrody, która na pewno pozostawi miłe wspomnienia.

Następna wystawa już za rok! Zapraszamy

Konkursu na najpiękniejszą flagę kraju europejskiego - maj 2017

Uczniowie w domu przygotowywali piękne prace przedstawiające flagi wielu państw Europy. Najchętniej wykonywaną flagą była flaga Polski, pojawiły się jednak także flagi państw takich jak: Niemcy, Litwa, czy Hiszpania, a także flaga Unii Europejskiej.

Wyniki konkursu na najpiękniejszą flagę kraju europejskiego przedstawiają się następująco:

KATEGORIA I -III

I miejsce: Zuzanna Waliczek (klasa II)

II miejsce: Jakub Hahnewald- Flak (klasa I)

III miejsce: Emanuel Bryla (klasa III)

KATEGORIA IV -VI

I miejsce: Seweryn Krawczyk (klasa V)

II miejsce: Adam Hankus (klasa V)

III miejsce: Paweł Zapała (klasa V)

Konkurs na EKO-MARZANNĘ - wyniki - marzec 2017

Podczas obchodów I Dnia Wiosny -21 marca 2017r. w naszej szkole rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą eko marzannę. Na konkurs wpłynęło 11 marzann wykonanych z materiałów ekologicznych i odpadów pochodzących w gospodarstw domowych tj. gazet, butelek, tkanin, puszek. Jury złożone z nauczycieli w każdej kategorii konkursowej postanowiło przyznać nagrodę za I miejsce oraz wyróżnienie. Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria I-III

I miejsce: Jakub Hahnewald-Flak (klasa I)

Wyróżnienie: Dawid Gonsior (klasa I)

Kategoria IV-VI

I miejsce: Aleksandra Słota (klasa IV)

Wyróżnienie: Karolina Skrzipczyk (klasa IV) i Julia Drąg (klasa V)

Nagroda specjalna:

Samanata i Angelika Miensok -rodzeństwo (Dziewczynki z klas III i VI)

Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani upominkami, a ww. zwycięzcy dyplomami i nagrodami. Konkurs na EKO-MARZANNĘ miał na celu uświadamianie dzieciom od najmłodszych lat, że niektóre odpady można ponownie wykorzystywać i robić z nich nowe ciekawe rzeczy. Jednym z celów było także propagowanie recyklingu, jako możliwości pozyskiwania różnorodnych materiałów do tworzenia ciekawych, barwnych i niezwykłych form przestrzennych.