Konkurs Recytatorski w języku niemieckim - kwiecień 2017

W Samorządowym Ośrodku Kultury w Komprachcicach 05.04.2017 roku odbyły się   eliminacje gminne  Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim ,,Młodzież recytuje poezję- Jugend trägt Gedichte vor.” W tym konkursie naszą szkołę reprezentowali Karolina Skrzipczyk z klasy IV, Natalia Gogolok z klasy VI oraz Aleksander Pawleta z klasy VI. Każdy z uczestników konkursu recytował dwa utwory poetyckie w języku niemieckim,  poziom był bordzo wysoki. Do dalszych eliminacji rejonowych przeszedł Aleksander Pawleta gratulujemy!

,,Weihnachtslieder Wettbewerbˮ - grudzień 2016

10 grudnia 2016  o godzinie 13.00 na Opolskim Rynku podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego odbył się Konkurs Piosenki Bożonarodzeniowej w języku niemieckim

,,Weihnachtslieder wettbewerbˮ zorganizowanym przez Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowała uczennica III klasy Samanta Miensok, która zaprezentowała piosenkę o wypiekach świątecznych ,,In der Weihnachtsbeckereiˮ. Samanta zajęła III miejsce gratulujemy!

Festiwal Piosenki ,,Jesienne Nutki'' - listopad 2016

14 listopada w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komprachcicach odbył się IX Festiwal Piosenki Jesienne Nutki. Tradycyjnie już wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły. W tym roku była to rekordowa liczba uczestników, aż 9 osób! A byli to: Jakub Hahnewald- Flak z klasy I, Zuzanna Waliczek z klasy II, Samanta Miensok z klasy III, Karolina Skrzipczyk z klasy IV, Damian Urzędowski z klasy IV, Julia Drąg z klasy V, Paulina Nierobisz z klasy V, Natalia Gogolok z klasy VI i Julia Liguda z klasy VI. Zasięg konkursu był bardzo szeroki, występowali w nim przedstawiciele domów kultury i szkół podstawowych z całego województwa. Jury po zakończonych obradach zgodnie stwierdziło, że poziom konkursu i wykonywanych piosenek był bardzo wysoki i trudno było wybrać zwycięzcę w poszczególnych kategoriach.  Mimo to, reprezentanci naszej szkoły nie odeszli bez nagród.

I miejsce w kategorii uczniów klas I-III zdobyła SAMANTA MIENSOK

II miejsce w kategorii uczniów klas IV-VI zdobyła JULIA LIGUDA

Wszyscy pozostali uczniowie uzyskali dyplomy wyróżnienia.

Zwycięzcom gratulujemy ciesząc się, ze mamy tylu amatorów śpiewu w naszej szkole!