previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

Samorządy mają głos

 

W roku szkolnym 2016/17 nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji SAMORZĄDY MAJĄ GŁOS organizowanej przez CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ. W tym roku szkolnym odbyła się już szósta edycja tej popularnej ogólnopolskiej akcji, której celem jest wsparcie szkół w organizacji i przeprowadzeniu demokratycznych wyborów do władz samorządu uczniowskiego.

Szkoła to laboratorium demokracji. Właściwie przygotowane i przeprowadzone wybory to pierwszy krok do dobrze działającego samorządu uczniowskiego w szkole i społeczeństwa demokratycznego w kraju. Wybory to swoiste święto demokracji w szkole, ważne doświadczenie dla wszystkich uczniów i uczennic, w praktyce uczącym jak działają mechanizmy demokratyczne. 

Wybory mogą być świetną zabawą. Dzięki materiałom pozyskanym poprzez uczestnictwo w programie mogliśmy w naszej szkole zorganizować barwą kampanię informacyjną, następnie kandydaci i kandydatki na przewodniczącego szkoły prowadzili kampanie wyborcze, a uwieńczeniem akcji było szkolne święto demokracji, czyli wspólny dzień wyborów.

 

Koordynatorem programu SAMORZĄDY MAJĄ GŁOS w naszej szkole jest pani Magdalena Koszyk.