Sukces ósmoklasistów - czerwiec 2019

W czerwcu CKE ogłosiła wyniki egzaminu ósmoklasisty który uczniowie pisali w dniach 15-17 kwietnia 2019r.

Szkoła osiągnęła rewelacyjne wyniki:

• język polski 70,8% (w województwie 60,9%)
  • matematyka 60,4% (w województwie 43,5%)
  • język niemiecki 62,4% (w województwie 54,6)
  • język angielski 76,0% (w województwie 58,5%)

Cieszymy się z sukcesu i Gratulujemy wszystkim, którzy się do niego przyczynili.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 - czerwiec 2019r.

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Domecku miało uroczysty przebieg. 19 czerwca mury naszej szkoły opuścił pierwszy od lat rocznik klasy ósmej. Absolwenci podziękowali nauczycielom i rodzicom za ich trud włożony w nauczanie oraz wychowanie. Podczas części oficjalnej przemówienia wygłosili zaproszeni goście: wójt gminy Komprachcice pan Leonard Pietruszka, ksiądz proboszcz  Marcin Tomczyk oraz pan dyrektor Henryk Hajzyk. Mówcy dokonali podsumowania minionego roku szkolnego, podziękowali także nauczycielom oraz rodzicom za ich wysiłek w edukowaniu oraz wspieraniu młodego pokolenia, a uczniom za osiągnięte wyniki w nauce. Uczniowie, legitymujący się wysoką średnią ocen otrzymali z rąk pana dyrektora świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Oficjalną część uroczystości zakończył występ wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy wspólnie zaśpiewali pożegnalną piosenkę.

Wycieczka rowerowa klas V i VI - czerwiec 2019r.

W piątek 14 czerwca uczniowie klasy V i VI z naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę rowerową po okolicy. Trasa wycieczki przebiegała z parkingu spod szkoły, poprzez odwiedziny w rezerwacie przyrody "Staw Nowokużnicki" i stajni "Haffi Hof" w Złotnikach po zabawy na placu zabaw i lody w Chrząszczycach. Wszyscy jechaliśmy w zgranej kolumnie rowerowej. Podczas przejazdu rowerami oglądaliśmy wspaniałe widoki oraz podziwialiśmy przyrodę. Aktywna forma spędzania wolnego czasu oraz piękna słoneczna pogodą wpłynęła na nasze samopoczucie i sprawiła, że wycieczka podobała się wszystkim uczestnikom.

Spotkanie z Jakubem Kotem - czerwiec 2019r.

12 czerwca 2019 r. przebywał w naszej szkole, na zaproszenie Pana Tomasza Łabysa, Jakub Kot – były skoczek narciarski, a obecnie trener młodzieży w skokach narciarskich i ekspert telewizyjny w tej dyscyplinie. Nasz gość z Zakopanego przybliżył wszystkim ten rodzaj sportu. Pokazał co jest w nim najistotniejsze, czego należy unikać, jak wygląda życie skoczka narciarskiego i w obliczu jakich zagrożeń się znajduje, kiedy zasiada na belce startowej. Wszyscy, którzy byli w tym dniu na spotkaniu mieli okazję również z bliska zobaczyć sprzęt sportowy taki jak: narty, kask, gogle, buty, kombinezon czy plastron startowy. Po zakończonej prelekcji nasz bohater z chęcią rozdawał autografy oraz pozował do zdjęć.