Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 - czerwiec 2018

W piątek 22 czerwca 2018 roku o godzinie 9.30 rozpoczął się w naszej szkole uroczysty apel podsumowujący rok szkolny 2017/18. Na sali gimnastycznej licznie zgromadzili się rodzice wszystkich uczniów, nauczyciele, pracownicy szkoły jak i sami uczniowie. Podczas akademii rozdano nagrody i świadectwa dla wszystkich  uczniów młodszych klas naszej szkoły, a wyróżnionym uczniom od klasy IV do VII wręczone zostały nagrody książkowe oraz świadectwa z biało czerwonym paskiem. Na apelu nie mogło oczywiście zabraknąć wzruszeń, wspomnień i pięknych słów. Program artystyczny przygotowany został przez wszystkich uczniów klas IV-VII. Jak podkreślił Pan Dyrektor, to był bardzo pracowity rok. Uczniowie i ich nauczyciele włożyli wiele wysiłku, by w tym dniu cieszyć się z wszystkich sukcesów naszych uczniów. Poruszony został także temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Miejmy nadzieje że uczniowie wrócą wypoczęci i gotowi na nowy rok szkolny, który rozpocznie się już 3 września

Nocowanie w szkole - czerwiec 2018

Nocowanie w szkole. Uczniowie klasy III Publicznej Szkoły Podstawowej w Domecku mieli możliwość nocowania w szkole. Cała klasa przybyła do szkoły punktualnie o godz.19.00 . Dzieci przyniosły że sobą różne gry , w które bardzo chętnie grali. W międzyczasie zjedli pizzę. O godzinie 22.30 zagrali w dwa ognie a następnie udali się do klasy aby przed zaśnięciem obejrzeć jeszcze bajkę na dobranoc. Rano po wspólnym śniadaniu zostali odebrani przez swoich rodziców.

Zwiedzamy Politechnikę Opolską - czerwiec 2018

Uczniowie klas I- III ze Szkoły Podstawowej w Domecku pojechali na wycieczkę na Politechnikę Opolską. W trakcie pobytu brali udział w ciekawych zajęciach ( nauka Chińskiego, programowanie i doświadczenia z tym związane, zwiedzanie muzeum lamp rentgenowskich, gra strategiczna "chłopska szkoła biznesu", zajęcia na wydziale fizycznym i fizjoterapii), spotkali się również z panem Rektorem Markiem Tukiendorfem.

WYCIECZKA DO SZKOŁY TAŃCA I ZOO W OPOLU - czerwiec 2018

Ponieważ uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczą w wycieczkach oraz różnorodnych wyjazdach, w czasie których w niecodzienny sposób zgłębiają  tajniki wiedzy naukowej, doskonałym sposobem na zwieńczenie roku szkolnego było zorganizowanie ciekawej wycieczki dla wszystkich uczniów, podczas której wszyscy mogli dobrze się bawić, jak również nauczyć się wielu nowych rzeczy. Wyjazd odbył się w środę 20 czerwca. Uczniowie odwiedzili szkołę tańca Hip-Hop Buda, gdzie brali udział w warsztatach tanecznych i plastycznych, a także zoo w Opolu, gdzie  uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych. W organizację wycieczki włączyła się rada rodziców, która sfinansowała koszt transport do Opola, a także słodki poczęstunek dla każdego uczestnika wyjazdu. Warsztaty w szkole tańca bardzo spodobały się uczniom. Na dużej sali tanecznej zainteresowani uczniowie nauczyli się podstawowych kroków tańca hip hop (z pełnym nazewnictwem) oraz stworzyli krótką, wspólną choreografią z instruktorem tańca. Na małej sali odbywał się warsztat plastyczny. Uczniowie poznali podstawowe formy sztuki miejskiej street art/graffiti, omówili podstawowe techniki rysowania oraz przygotowali własny szablon z literką. Zajęcia edukacyjne w zoo były równie interesujące. Z pewnością wspomnienia z tego ostatniego wspólnego wyjazdu w roku szkolnym 2017/18 pozostaną wszystkim uczestnikom na długo w pamięci.