previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

Dzień Języka Ojczystego - marzec 2018

 

Ideą obchodów zorganizowanych z okazji Dnia Języka Ojczystego przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji, Niemieckie Towarzystwo  Oświatowe w Opolu, Publiczne Liceum nr 5 w Opolu oraz Uniwersytet Opolski było podniesienie świadomości językowej, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za polszczyznę, a także ochrona dziedzictwa kulturowego. 

Z tej okazji 21 lutego uczniowie klasy szóstej – Julia Drąg, Paweł Pekar oraz Paulina Nierobisz wystąpili na scenie w auli Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia prezentując  bajkę, napisaną w gwarze śląskiej, którą w ramach programu Bardzo Młoda Kultura, stworzyli wraz z innymi uczniami. Ideą prezentacji było zwrócenie uwagi społeczności  na bogactwo różnorodności językowej świata oraz promocja wielojęzyczności. Do wystąpienia uczniowie zostali przygotowani przez nauczycielkę języka polskiego Martę Szczubiał-Ryczek.

 

  • Publiczna Szkoła Podstwowa w Domecku ul. Opolska 52
  • 077 4646-176
  • pspdomecko@o2.pl
  • Sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30
Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do analizy statystycznej ruchu oraz dopasowania wyglądu i treści strony do potrzeb internautow. Pozostawiając w ustawieniach przeglądarki włączoną obsługę plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki. © 2016 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomLead